VÍTEJTE NA FAKULTĚ

Blahopřejeme k přijetí na Ekonomicko-správní fakultu (ESF) Masarykovy univerzity! Těší nás, že řady studentů druhé největší české univerzity rozšíří další zájemci o kvalitní vzdělávání, společenské i vědecké dění a úspěšnou kariéru. Abychom vám start co nejvíce zpříjemnili, přinášíme ty nejdůležitější informace nejen o studiu. Hodně štěstí a brzy na viděnou na MU!

FAKULTA V ČÍSLECH

7 kateder

26 let tradice

70 partnerských smluv
s evropskými univerzitami

207 zaměstnanců

2637 studentů

síť významných firemních partnerů

8 DŮVODŮ, PROČ SE TĚŠIT NA ESF

STUDIUM PRO ŽIVOT

ESF vás naučí kriticky myslet a prezentovat své názory. Provede vás od zákonitostí ekonomie a matematiky až k zajímavostem finančních trhů, managementu firem nebo pravidlům státního rozpočtu.

KONTAKT S PRAXÍ

Výběrový projekt Top Students Centre nabízí specializované přednášky, workshopy a semináře soft-skills vedené odborníky z firem. Zkušenosti získáte i na praxi přímo ve firmě, instituci veřejné správy nebo neziskové organizaci.

MEZINÁRODNÍ ZKUŠENOSTI

Díky mezifakultním dohodám můžete studovat na kanadské University of Victoria nebo získat druhý titul na britské University of Huddersfield, francouzské Université de Rennes 1, italské univerzitě Piemonte Orientale nebo ve finském Tampere. Mezinárodní rozměr má i francouzsko-české magisterské studium veřejné správy a navazující magisterské programy vyučované v anglickém jazyce (Economics, Public Economics and Administration, Business Management a Finance), jejichž studenti a absolventi jsou z více než 45 zemí. 170 zahraničních studentů, kteří každoročně přijedou na fakultu v rámci výměnných pobytů, vám zajistí mezinárodní zkušenost bez cestování mimo Brno.

MULTIMEDIÁLNÍ KNIHOVNA

Zrekonstruovaná knihovna nabízí regály plné odborné literatury i přístup k elektronickým zdrojům, ve kterých naleznete informace populárně naučné (PressReader) i odborné, např. burzovní portály (Patria Plus).

JSME ONLINE

Zapomeňte na papírování, většinu administrativy vyřešíte v Informačním systému MU. Registrace předmětů, přihlašování na zkoušky, komunikace s učiteli, stahování studijních materiálů, online přednášky, či záznamy z přednášek, které vám unikly… To vše zvládnete z kteréhokoliv počítače.

ZÁBAVA A INSPIRACE

Na fakultě není o zábavu nouze. Na podzim se na vás těšíme na Welcome party, na jaře vás čeká studentský ples a v průběhu semestru mnoho dalších akcí, a pokud by vám to nestačilo, fakultní spolek Klub investorů vás seznámí s inspirativními lidmi.

MODERNÍ BUDOVA

ESF se pyšní např. špičkově vybavenou laboratoří pro ekonomické experimenty, či zbrusu novým bistrem ve foyer se sezonní nabídkou občerstvení a čtecím koutkem. Pokrytí wi-fi je samozřejmostí.

SNADNÁ DOPRAVA

Fakultu naleznete uprostřed kopce nad výstavištěm, v blízkosti kolejí a menzy Vinařská. Díky MHD se sem za několik minut dostanete jak z centra, tak z hlavního nádraží.

VZKAZ STUDENTA

Myslím si, že ESF, stejně jako celá MU, poskytuje kvalitní a prestižní vzdělání. O znalosti a uplatnění se zdejší studenti nemusí bát. Někdy může být studium náročnější, ale volného času je pořád dost. Doporučil bych ho využít k hledání nových zájmů. Nejde jen o ty akademické, i když fakulta nabízí spoustu možností, jak se dále rozvíjet. Obory mají široké uplatnění, tak stojí za to najít něco, co člověka zajímá a baví. I to studium pak ubíhá pohodověji. Držím palce!

Petr Dostál,
obor podniková ekonomika a management

VZPOMÍNKA ABSOLVENTA

Studium na ESF MU hodnotím jako jedno z nejlepších období ve svém životě. Škola mne naučila rozhodovat se a nést za svá rozhodnutí zodpovědnost. Tuto vlastnost hodnotím ze své manažerské praxe jako jednu z nejdůležitějších. Oceňuji snahu fakulty o maximální provázání studia s praxí, které vám velmi pomůže po absolvování. Unikátní je i atmosféra studia. S každým semestrem se váš vztah s fakultou mění v přátelství, kdy jste vnímáni jako individuální osobnost. Gratuluji ke správné volbě.

 Michal Kos,
generální ředitel GOLDWELL COSMETIC (CZ), s.r.o.

TIP OD VYUČUJÍCÍHO

Na naší fakultě najdete řadu užitečných předmětů, které plní vzdělávací i společenskou roli. Práce na semestrálních úkolech dokonale utužuje kolektiv a vytváří přátelství a vztahy na celý život. Kromě studijních aktivit se můžete zapojit do zájmových kroužků, klubů a seminářů, kde potkáte významné osobnosti z oblasti vědy i byznysu. A pokud vám i toto bude málo, není problém vydat se k moři nebo na hory s CK Erasmus.

Daniel Němec, katedra ekonomie

dvojnásobný laureát Ceny rektora Masarykovy univerzity pro vynikající pedagogy

KAM NA ZÁPIS

Fakulta se pyšní nově zrekonstruovanou knihovnou
Fakulta se pyšní nově zrekonstruovanou knihovnou
Welcome party pro studenty prvních ročníků
Welcome party pro studenty prvních ročníků
Moderní přednáškové prostory
Moderní přednáškové prostory
Budova ESF MU
Budova ESF MU
Pravidelný kontakt s odborníky - přednáška ředitele ČNB
Pravidelný kontakt s odborníky - přednáška ředitele ČNB
Fakultní ples v divadle Husa na provázku
Fakultní ples v divadle Husa na provázku
Den otevřených dveří na ESF
Den otevřených dveří na ESF

DO SVĚTA. NA ZKUŠENOU.
ZA STUDIEM.

Zní vám studium v zahraničí jako něco nereálného? Na Masarykově univerzitě může do zahraničí vycestovat na semestr nebo dva každý student, stačí podat přihlášku a projít výběrovým řízením. Šance dostat se ven je rozhodně velká. Nepropásněte tak jedinečnou příležitost, kterou už po studiu mít nebudete.

Využijte nejrozšířenější program Erasmus+, díky němuž vloni na některé z evropských univerzit studovalo přes tisíc našich studentů. Nebo si podejte přihlášku na jednu z  70 partnerských univerzit, například do Brazílie, Austrálie, Číny nebo Kanady. Přes mezinárodní síť ISEP si můžete vybírat ze 150 univerzit v USA a 50 dalších různě po světě. A nový projekt Erasmus mimo Evropu vás pošle na Srí Lanku, do Papuy Nové Guiney nebo třeba do Dominikánské republiky.

Pokud byste přece jenom ocenili více praxe, s programem Erasmus+ můžete „stážovat“ po Evropě, třeba i jako absolventi. A jako freemoveři můžete zavítat do všech koutů světa.

Možností je spousta. Málokterá univerzita v Česku se pyšní takovou mezinárodní spoluprací jako ta naše. Tak neváhejte a vyhlédněte si na interaktivní mapě zahraniční univerzitu, kam byste chtěli jet studovat, už teď.  A nezapomeňte – Masarykova univerzita váš zahraniční pobyt podpoří nemalým měsíčním stipendiem.

czs.muni.cz »     dosveta.muni.cz »

TIPY NA PŘEDMĚTY

Velkou výhodou studia na MU je možnost zvolit si z široké nabídky předmětů. Každý student si může zapsat také kurzy mimo svůj obor a fakultu – podle toho, co ho baví a zajímá. Na ukázku jsme vybrali dva předměty z ESF, dva z dalších fakult a jeden sportovní. Zajímavé, že?

EKONOMICKO-SPRÁVNÍ FAKULTA

Finanční deriváty »

Google Analytics »

PRÁVNICKÁ FAKULTA

Mediální právo »

FILOZOFICKÁ FAKULTA

Dějiny fotografie »

FAKULTA SPORTOVNÍCH STUDIÍ

Tělesná výchova - Žonglování »

KOLIK ŘEČÍ UMÍŠ…
JAZYKY NA FAKULTĚ

Výuku jazyků má na starosti Centrum jazykového vzdělávání. Organizuje povinné kurzy odborného a akademického cizího jazyka, jejichž cílem je posílit vaše jazykové dovednosti a umožnit vám lépe obstát na trhu práce. V bakalářském stupni si volíte první jazyk (angličtinu, němčinu, francouzštinu nebo španělštinu) a čtyřsemestrální kurz ukončujete zkouškou na úrovni C1. V magisterském stupni si vybíráte druhý jazyk a k výše uvedeným jazykům se přidává také ruština.  Dvousemestrální kurz pak završuje zkouška na úrovni B2.

Pokud potřebujete zlepšit jazykové dovednosti a zároveň dosáhnout na vstupní úroveň povinných kurzů, jsou vám k dispozici přípravné kurzy. Kromě povinné výuky Centrum nabízí i kurzy prezentačních dovedností v angličtině a němčině nebo kurz interkulturní komunikace, včetně videokonferencí s partnerskou univerzitou v zahraničí.

cjv.muni.cz »

TIP: Chcete si ještě před zahájením studia zlepšit angličtinu? Vyrazte na Letní školu anglického jazyka pro studium na vysoké škole nebo na Intenzivní kurz studijních dovedností v angličtině a u vstupních testů zazáříte.

PRVÁKOVINY

Máte spoustu otázek? Chcete se dozvědět, jak snadno zvládnout nástup na VŠ a zároveň si najít kamarády ještě před začátkem semestru? Pak jsou tu pro vás Prvákoviny! Jediná oficiální seznamovací akce Muni pro vás – prváky. Během dvou dnů poznáte prostředí své fakulty, své starší spolužáky i tipy, které vám usnadní studium i studentský život.

Pro další informace a novinky se připojte k FB skupině Prváci MU 2018 (official) anebo se podívejte na web Kariérního centra MU do sekce Prvákoviny.

JobCheckIN

Kde najít první stáž v oboru nebo zkrácený úvazek? Jako studenti Masarykovy univerzity máte výhodu díky kariérnímu portálu JobCheckIN, jedinému portálu svého druhu v ČR. Co v něm najdete? Nabídky i pro prváky, díky kterým si vyzkoušíte v praxi všechno, co se naučíte ve škole. Nemusíte se bát, že by od vás někdo očekával hromadu zkušeností, právě naopak!

Neváhejte, vytvořte si profil hned po zápisu a odstartujte své kariérní dobrodružství! Čím dřív začnete, tím snáze najdete přesně to, co hledáte.

BRNO: MĚSTO, KTERÉ VÁS BUDE BAVIT

V Brně se rozhodně nudit nebudete! V moravské metropoli najdete nespočet příležitostí ke kulturnímu vyžití, výletům, gastronomickým zážitkům, sportu, zábavě i odpočinku. Brněnskou atmosféru spoluutvářejí desetitisíce studentů šesti vysokých škol, své místo si zde určitě najdete i vy.

PŘÍRODA NA DOSAH

Chcete vyrazit se spolužáky na piknik nebo si lehnout do trávy a relaxovat? V Brně najdete zeleň na každém rohu. V Lužánkách si zahrajete tenis a pétanque, park pod Špilberkem proslul svými výhledy na město a Kraví hora moderní hvězdárnou nebo plaveckým areálem. Ve Wilsonově lese se potkáte s náruživými sportovci, přehrada láká ke koupání i romantickým procházkám. Stačí si vybrat.

FILMOVÁ A DIVADELNÍ SCÉNA

Máte rádi supermoderní kina s 3D zvukem? V nákupních centrech jich najdete několik. Učarovaly vám historické promítací budovy s neopakovatelnou atmosférou? Pak je pro vás jako stvořené kino Scala, které přímo v centru města provozuje Masarykova univerzita. Také divadelní nadšenci si Brno zamilují. Nikde jinde v ČR se totiž nesetkáte s takovou koncentrací činohry, opery, baletu i alternativního divadla.

KAFE V BRNĚ

Dobrá káva má v Brně tradici už desítky let. V poslední době tu navíc vyrostla spousta kaváren s jedinečnou atmosférou, od nostalgického retra přes neofunkcionalistický styl až po rodinné podniky s cukrárnou. Až budete ve zkouškovém období potřebovat nakopnout, stačí zajít do centra. Nebo počkat, až kolem pofrčí pojízdný stánek KOFI-KOFI…

SMÍM PROSIT?

Na své si v Brně přijdou příznivci stále populárnějšího swingu, diskoték i rocku. V létě vás zlákají tančírny pod otevřeným nebem, celoročně hudební kluby. Legendární Fléda má více než stoletou historii a kromě muziky sem můžete zajít i na filmový festival. Faval music circus u výstaviště zve na multižánrový program, Metro Music Bar především na rock, funk a jazz.

NAPŘÍČ STALETÍMI

I když se o tom mimo Brno moc nemluví, najdete tu architektonické skvosty staré stovky let i pár měsíců. Na Špilberku na vás dýchne atmosféra 17. století, katedrála Petrov stojí v centru biskupství. Proslulé funkcionalistické vily v čele s jedinečnou vilou Tugendhat, tovární areály dokumentující časy průmyslové revoluce i postmoderní stavby jako nákupní centrum Letmo u  „myší díry", jehož fasáda připomíná ementál,  udělají z každé procházky skvělý zážitek.

KDYŽ ZAKRUČÍ V BŘIŠE

Hlad ani žízeň vás v Brně trápit nebude. Luxusní zážitkové restaurace se střídají s fastfoody, pivnice s vinárnami a pizzerie s burger bary. Stále větší oblibě se těší bistra se zdravou výživou i rozvoz jídel několika světových kuchyní. Ani MU na své studenty nezapomněla a provozuje síť menz s příjemnými cenami.

© Masarykova univerzita      www.muni.cz      econ.muni.cz      studijni@econ.muni.cz
#followmasaryk

© Masarykova univerzita
www.muni.cz      econ.muni.cz      studijni@econ.muni.cz
#followmasaryk